Młodzieżowe plecaki dla dziewczyn będą się bardzo różniły od plecaka przeznaczonego dla chłopca. Najczęściej chłopy mogą zobaczyć na swoich plecakach sportowców, superbohaterów lub różne dyscypliny sportu. Jakie mamy opcje dla starszych chłopców, a jakie dla panów, którzy idą dopiero do pierwszej klasy? W końcu plecaki „Cars” nie będą cieszyły się takim samym powodzeniem w różnych grupach wiekowych.

Chłopięcy plecak – piłka, superbohater, moro i neutralne barwy

Wymienione powyżej cechy lub wzory to często najlepszy wybór. Dzieje się tak, ponieważ plecak nieprzedstawiający żadnego konkretnego przekonania może być dłużej używany. Nie da się wyrosnąć z jednokolorowego rozwiązania lub wzoru. Kupując dziecko idącemu do pierwszej klasy czarny plecak będzie można go nosić przez wiele lat. Jeśli inwestujemy w porządny sprzęt wybierzmy też taki, który przetrwa kilka zmian stylu.

Plecak dla młodszego chłopca

Mniejsze dzieci mogą być zainteresowane Psim Patrolem, różnymi postaciami z Disney’a lub ogółem kreskówkami. To bardzo częsta tendencja wśród młodszych dzieci. Należy jednak uważać, ponieważ ich fascynacja o ile bardzo intensywna może być też równie krótka.

Plecak dla starszaka

W tym wyborze powinno być już trochę łatwiej, ponieważ syn jest już świadom swoich decyzji. Nie oznacza to, że od razu będzie podejmował poprawne decyzje! Niestety nastolatek chętnie wybierze niewygodny, drogi plecak, który jest aktualnie modny. Takich zachowań należy się wystrzegać i doradzać dziecku! Dla starszaków będą dobre klasyczne wygodne rozwiązania, które będą pasować do każdej stylizacji.