Stroje piłkarskie dla drużyn powinny być odpowiednio dopasowane. Szczególnie jeśli mowa o szkolnej reprezentacji. Jako, że w większości sytuacji głównymi sponsorami będą rodzice nie musimy martwić się konkretnym krojem czy wzorem, ponieważ to od nas bardzo dużo zależy. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Stroje piłkarskie męskie, damskie i dla dzieci – co zawsze powinny zapewniać

Dobry sklep ze strojami piłkarskimi powinien w swoje ofercie posiadać różne materiały, kroje oraz możliwość nadrukowania konkretnych elementów. Każdy strój piłkarski musi zapewnić graczom odpowiednią swobodę, więc rozmiarówka powinna dobrze pasować na poszczególnych zawodników. Nie może dojść do sytuacji, gdzie dana część stroju będzie za duża, ponieważ może to utrudniać grę, a w dodatku wygląda niechlujne.

Materiały, które wykorzystuje się na boisku powinny być przewiewne i wygodne. Najlepiej przed zakupem przetestować kilka dostępnych rodzajów, tak aby zakupiony dla całej drużyny komplet spełniał wszystkie oczekiwania. Rozwój technologii pozwolił na tworzenie materiałów oddychających, które oddają niepotrzebną wilgoć i ciepło, ale nie pozwalają organizmowi się wychłodzić. Warto zwrócić szczególną uwagę na te parametry.

Estetyka stroju piłkarskiego

Po wyborze odpowiedniego materiału, kroju i rozmiaru trzeba też wybrać odpowiedni kolor oraz treść, którą chcemy napisać na koszulkach. Kolory za pewne większość szkół ma wybrane z góry, ale numeracja zawodników jest dowolna – więc warto zapytać zawodników o konkretne numery. W dodatku, jeśli stroje są robione tylko dla potrzeb szkoły na plecach można wydrukować odpowiednie ksywki, tak aby młodzi zawodnicy czuli się komfortowo.