Idąc w góry każdy powinien iść odpowiednio przygotowany. Wymówka „nie ma co na siebie włożyć” jest często wykorzystywane przez panie, ale panowie też czasem lubią z niej skorzystać. Mniejsza ilość par butów nie sprawia, że Panowie mogą sobie pozwolić na wyjścia w góry w nieodpowiednim stroju. Oczywiście nie od razu trzeba kupować buty salomon quest  – które przystosowane do bardzo surowych warunków. Przyjrzyjmy się wymaganiom konkretnych partii gór!

Dla biegaczy

Jeśli idziemy na przyjemny jogging w dolinki możemy sobie pozwolić na mniej zabudowane buty. Dolina Chochołowka oraz trasa na Morskie Oko jest w większości trasy prostym wybrukowanym szlakiem, więc spokojnie możemy przebiec całą trasę. Tak samo buty, w których pójdziemy na miły spacer nie muszą być godne himalaistów. Ważne jest, żeby były sportowe, oddychające i dopasowane do naszej stopy. Dla przykładu możemy podać buty salomon xa pro 3d gtx. Ich projektanci zapewnili wygodę i przyjemność użytkowania, dzięki nowoczesnym technologią. Posiadacze tego modelu mogą cieszyć się z:

  • systemu łatwego wiązania,
  • specjalnej kieszonki na sznurówki
  • idealnego dopasowania buta do stopy, dzięki systemowi SensiFit™
  • specjalna wkładka opinająca piętę –  OrtLite®
  • podeszwa Contagrip MA pozwalająca na bieganie po każdej powierzchni

i wiele innych!

Dla spacerowiczów

Buty w góry dla osób, które decydują się na spokojny spacer powinny być przystosowane do kamiennego podłoża, le nie muszą kosztować kroci! Buty salomon contagrip będą idealne zarówno na spacer pod reglami, co na kolację na Krupówkach. Po ich wyglądzie nie jest oczywiste, że są to buty w góry – czarny materiał i brązowa podeszwa sprawiają, że będą one pasować na wiele okoliczności.

Kupując buty w góry musisz zdecydować do czego będą Ci one potrzebne, odpowiedz sobie na kilka pytań, a będziesz wiedział, jakie buty wybać!

  • W jaką porę roku będziesz jeździł w góry?
  • Będziesz spacerował czy biegał?
  • Twoje spacery ograniczą się do niskich partii dolin czy zamierzasz zdobywać szczyty?

Jeśli będziesz to wiedział – szybko znajdziesz buty dla siebie!

Categories: Bez kategorii