Każdy szanujący się piłkarz, a w szczególności bramkarz – zarówno doświadczony, jak i dopiero rozpoczynający swoją karierę wie, iż jednym z kluczowych elementów wyposażenia są rękawice bramkarskie. Powinny być one przed wszystkim dopasowane do dłoni, aby móc jak najlepiej złapać piłkę, a także aby nie zsuwały się z rąk w trakcie gry. Wszak nie od dziś wiadomo, iż bramkarz posiada – mimo że piłka nożna jest grą zespołową – jedną z najważniejszych ról na boisku, dlatego też nie może zawieść swojej drużyny z powodu niespełniającego oczekiwań sprzętu. 

Ranking rękawice bramkarskie

Najbardziej standardowymi rękawicami są Puma Elite RC dostępne w kolorach czarnym oraz białym.

Puma Elite RC Biały Czarny

Posiadają one wzmocnienia na palce, w tym również i kciuk, a także nadgarstek, który jest odpowiednio zabezpieczony w trakcie łapania piłek. Rękawice są zapinane na mocne rzepy. Puma Elite RC Biały Czarny są dostępne w cenie od 150.99 złotych. 

Jednym z najczęściej wybieranych oraz docenianych przez bramkarzy rękawic są modele marki Reusch, która została wybrana między innymi przez Brazylijczyka – Julio Cesara, Duńczyka Petera Schmeichela oraz innych sportowców z Rumunii, Austrii, Czech czy też Anglii. Firma ta już od lat 70. ubiegłego wieku produkuje sprzęt najwyższej jakości, dodając – jako pierwsi – do swoich rękawic lateks. To właśnie tenże pomysł marki Reusch okazał się być ogromnym postępem w historii bramkarstwa. Jednym z najbardziej popularnych modeli są rękawice Reusch RE, dostępne w ciekawym kolorze jasnej zieleni.

 Rękawice bramkarskie Reusch RE

Rękawice te posiadają wzmocnienia na palcach, które gwarantują dodatkową ochronę oraz pozwalają uniknąć niepotrzebnych kontuzji. Co więcej – są one wyposażone w AirVentSystem, który jest odpowiedzialny za optymalną wentylację w ich wnętrzu. W szczególności jest to przydatne w trakcie gry w trudnych warunkach atmosferycznych. Zewnętrzna część rękawic posiada system ShockShield, będący dodatkowym wzmocnieniem przy piąstkowaniu piłki. Rękawice bramkarskie Reusch RE można zakupić już od 199 złotych. 

Drugim, bardzo chętnie kupowanym modelem rękawic bramkarskich jest model ACE Ultimatum Fingersave zaprojektowany i wpuszczony na rynek przez markę Adidas.  Adidas Ace Ultimate FingersaveRękawice zostały stworzone tak, aby zagwarantować bramkarzowi najwyższej jakości komfort użytkowania. Są wyposażone w Evo Zone Tech, zapewniający pewny chwyt piłki, a także pełną kontrolę nad nią – zarówno w warunkach mokrych, jak i suchych. Jak sama ich nazwa wskazuje – posiadają one system Fingersave, który dodatkowo chroni palce podczas łapania, co w szczególności pozwala uniknąć kontuzji przy bardzo mocnych oraz szybkich strzałach piłkarzy. Dodatkowo, nadgarstek nieustannie stabilizuje Wrist Control. Z myślą o bramkarzach, marka Adidas pozwala wymieniać wszelakie wzmocnienia zastosowane w tychże rękawicach. Adidas Ace Ultimate Fingersave są dostępne od 299 złotych. 

Często na boiskach piłkarskich z niższych lig bramkarze posługują się rękawicami Select 55 Extra Force Grip. Posiadają one bardzo wysokie oraz pozytywne noty wśród sportowców. Select 55 Extra Force GripDoskonale nadają się zarówno na trening, jak i mecz. Zostały wykonane przez duńską markę Select, posiadają zapięcie w charakterze lateksowego paska, który wzmacnia oraz ochrania nadgarstki, umożliwiając tym samym szybką oraz prostą regulację, nawet w przerwie pomiędzy łapaniem piłek. Posiadają system New Basic Latex, który zwiększa elastyczność w miejscach zginania dłoni, a równocześnie chroni przez kontuzjami stawów. Co ważniejsze – niezależnie od pogody gwarantują mocny i odpowiedni chwyt piłki. Select 55 Extra Force Grip kosztują 79.00 złotych. 

Bezpieczeństwo oraz dobry chwyt, bez względu na mocne uderzenie czy też warunku atmosferyczne zapewnią rękawice bramkarskie Nike GK Grip 3 FA16, które są niezawodne w każdej minucie meczu oraz treningu. Nike GP Grip 3 FA16Posiadają one ciekawy wygląd, a także doskonale chronią dłonie, amortyzując jednocześnie wszelakie uderzenia i zapobiegając kontuzjom, bądź urazom. Rękawice zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, a także posiadają system Grip3. Nike GP Grip 3 FA16 zakupisz już od 140.99 złotych.