Kolejne buty piłkarskie produkowane przez Nike podbijają futbolowy rynek. Obok korków Mercurial dużą popularnością cieszą się modele z serii Nike Phantom.

To buty, które są szczególnie cenione przez piłkarzy ofensywnych oraz kreatywnych. Na korki Nike Phantom stawiają między innymi Kevin de Bruyne, Harry Kane czy Kai Havertz. Często można je jednak zobaczyć także na stopach amatorów. Są elastyczne, wyróżnia je większa powierzchnia styku butów z piłką.

Nic więc dziwnego, że Nike co rusz wprowadza na rynek nowe modele. W 2021 roku pojawiło się aż dziesięć wersji tych korków. Które wypadły najlepiej? Przypominamy wszystkie odsłony butów Nike Phantom z ostatnich miesięcy.

Czarne Nike Phantom GT – kolekcja Black x Prism

Pierwsze korki Nike Phantom w 2021 roku pojawiły się dokładnie 1 lutego. Wtedy amerykański producent wprowadził do sprzedaży nowe korki z kolekcji Black x Prism. Od razu znalazły się w niej buty Phantom GT. 

Zgodnie z nazwą, nowy model był niemal w całości czarny. Na tle tych ciemnych barw znalazły się akcenty żółte i niebieskie. Całość stworzyła stylową kompozycję. W butach z tej kolekcji nie występowały jednak największe gwiazdy Nike.

Niebieskie otwarcie – Nike Phantom GT z kolekcji Spectrum

Pierwszym modelem Nike Phantom, który znalazł się na stopach największych piłkarskich gwiazd, był przedstawiciel kolekcji Spectrum. Amerykański producent wprowadził ją na rynek kilka dni po czarnych Phantomach.

Nowy model był utrzymany w kolorze niebieskim. Tej barwie towarzyszył srebrny pasek na cholewce oraz intensywnie zielone kołki. Konstrukcyjnie nie było jednak większych nowości.

Nike Phantom GT 3D – “zwariowany” model?

Na kolejną wersję Phantomów GT trzeba było czekać dwa miesiące. Nowe korki pojawiły się na początku kwietnia. Ich szata graficzna była wyjątkowa. Projektanci inspirowali się widokiem 3D. Dlatego na białej cholewce znalazły się napisy, które stworzyły niezwykły, trójwymiarowy efekt.

Korki Nike Phantom GT z kolekcji Impulse

Maj przyniósł kolejną pełną kolekcję Nike, w której obok butów Phantom GT znalazły się także Mercuriale oraz Tiempo. Był to Impulse Pack – zestaw, w którym najsłynniejsi zawodnicy świata występowali później w czasie mistrzostw Europy.

Phantomy wyróżniały się mocno intensywnym kolorem. Producenci określili tę barwę jako połączenie limonkowego i akwamarynu. Buty z kolekcji Impulse z pewnością były dobrze widoczne na wszystkich boiskach.

korki nike phantom gt impulse pack

Korki Nike Phantom GT z kolekcji Impulse, źródło: Strona producenta Nike

Czarna wersja Nike Phantom GT2

Po Euro 2021 przyszedł czas na chwilę przerwy od futbolowej gorączki. Nike szybko jednak znów podgrzało temperaturę. Jeszcze przed początkiem nowych rozgrywek ukazały się bowiem przecieki o ulepszonej wersji korków Phantom – czarnym modelu Phantom GT2. Wkrótce takie pojawiły się w oficjalnej sprzedaży jako część Renew Pack.

Kolekcja na igrzyska – Nike Phantom z Rawdacious Pack

W pełnej krasie Nike Phantom GT2 ukazały się na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Tam amerykański producent zaprezentował kolekcję Rawdacious ze wszystkimi najpopularniejszymi modelami korków.

Buty Nike Phantom wyróżniały się połączeniem bieli, szarości i różowych akcentów. Wówczas poznaliśmy również nowości w Phantom GT2. Nike unowocześniło design butów. Projektanci postawili też na jeszcze bardziej wypukłe wzory na powierzchni korków. Dzięki temu łatwiej kontrolować piłkę i nadawać jej pożądaną rotację.

Nike Phantom GT2 z kolekcji Motivation

Pierwszą pełną kolekcją Nike w nowym sezonie stał się jednak zestaw Motivation. Opierał się na intensywnych kolorach, które miały pobudzać i motywować do jeszcze lepszej gry po letniej przerwie.

Korki Nike Phantom GT2 opierały się na białej cholewce. Znalazły się jednak na niej panele w mocnych kolorach. Pierwszy z nich to tzw. “volt”, czyli elektryzujący odcień żółtego. Drugi to z kolei “bright crimson” – jasny odcień karmazynowego. Nike często korzysta z niego w swoich produktach i tym razem również udało się stworzyć ciekawy efekt.

Specjalna edycja – korki Nike Phantom UV

Już pod koniec sierpnia można było kupić jednak zupełnie inne buty Phantom GT2. A to dzięki ich odsłonie znanej jako Ultraviolet Pack. Wyróżniała się ciemniejszymi barwami, które miały bazować na fiolecie i granacie. Nike przeznaczyło ją dla młodych, perspektywicznych piłkarzy.

korki nike phantom gt2

Korki Nike Phantom GT2 Shockwave, źródło: Strona producenta Nike

Nike Phantom GT2 w wersji Shockwave

Kolejną odsłoną Phantom GT2 stała się wersja Shockwave. Tym razem Amerykanie również przygotowali specjalną kolorystykę dla Phantomów – w zestawie nie znalazły się żadne inne korki.

Nie znaczy to jednak, że przeszedł niezauważony. Wyróżniał się bowiem niezwykle energetyczną kolorystyką – połączeniem czarnego metaliku i mocnej, intensywnej zieleni.

Nike Phantom GT2 z kolekcji Recharge

Ostatnie buty Nike Phantom GT2 zaprezentowane jak dotąd w 2021 roku to model z kolekcji Recharge. Obok niego znalazły się tutaj buty Nike Mercurial.

Podstawą całej kolekcji jest kolor niebieski. Projektanci postawili na mieszankę królewskiego błękitu i szafiru. W dolnej części cholewki korków Phantom GT2 znalazło się jednak miejsce na delikatny odcień szarości, a logo Nike wymalowano w kolorze “volt”. Buty są w sprzedaży od listopada.