Niezależnie od tego na jakim poziomie zaawansowania grasz w piłkę nożną, potrzebujesz do tego właściwy ubiór, który sprawdzi się podczas każdego treningu. Do jego elementów należą m.in. koszulki treningowe piłkarskie, które wesprą Cię w działaniach, nawet w czasie intensywnego treningu.

Koszulka piłkarska damska, a męska – różnice

Kupując koszulkę piłkarską treningową (jak i każda inną) należy mieć na uwadze to, że koszulka damska będzie się nieco różnić od tej używanej przez mężczyzn. Koszulki przeznaczone dla kobiet są zdecydowanie szersze w biodrach, a w talii bardziej węższe. Ma to bezpośredni wpływ na komfort użytkowania koszulki podczas treningu.

Rodzaje koszulek piłkarskich treningowych

Koszulki poliestrowe

Ze względu na to, że poliester to tkanina sztuczna, przez wielu uważana jest za materiał mało skuteczny podczas treningów – nic bardziej mylnego. Materiały sztuczne, pozwalają na wykorzystanie różnorodnych technologii, jak np. DRI-FIT. Jej zadaniem jest przede wszystkim skutecznie odprowadzać pot z powierzchni ciała. Dzieje się to za sprawą dwóch specjalnych włókien, gdzie jedna z nich ma zbierać pot ze skóry, a druga pozbywać się go na zewnątrz koszulki.

Koszulki piłkarskie poliestrowe przeznaczone do celów treningowych, zazwyczaj wyposażone są także w technologię ClimaLite. Możemy ją spotkać w koszulkach piłkarskich Nike lub Adidas. ClimaLite swoim działaniem jest bardzo zbliżona do technologii DRI-FIT. Ważne, aby w obu przypadkach koszulka była idealnie dopasowana do ciała.

Koszulki bawełniane

W przeciwieństwie do koszulek poliestrowych, wyróżniają się przede wszystkim niższą ceną. Dlaczego? Głównie ze względu na kilka istotnych wad. Koszulki bawełniane są wygodne, ale ich elastyczność jest zdecydowanie mniejsza. Dodatkowo, rzadko je spotkamy z technologiami wspierającymi odprowadzanie potu z powierzchni ciała. Dlatego też pot jest dobrze wchłaniany, ale jego odparowanie jest już kwestią problemową.

Pielęgnacja koszulek piłkarskich

Nie ulega wątpliwości, że koszulki treningowe narażone są na ciągły kontakt z potem czy nawet z brudem z ziemi. Dlatego, tak ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Zaraz po powrocie z treningu zadbajmy o to, aby nasza koszulka, a także pozostała część stroju piłkarskiego, została od razu wyciągnięta z torby, a następnie włożona do pralki. Przy tej czynności, warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące pielęgnacji koszulki znajdujące się na metce. Podczas prania unikajmy agresywnych środków piorących – postawmy na te, które dokładnie wyeliminują brud i nieprzyjemny zapach, nie niszcząc przy tym materiału, z którego została wykonana wspomniana odzież sportowa.

Categories: Bez kategorii