W piłce nożnej liczy się przede wszystkim to, kto strzeli więcej goli. Reszta zazwyczaj schodzi na dalszy plan. Odpowiednio dobrane akcesoria mogą nam jednak pomóc zarówno na boisku, jak i w dobrej prezencji na murawie i poza nią. Przedstawiamy kilka dodatków, na które warto zwrócić uwagę przy kompletowaniu piłkarskiego stroju.

Kurtki

W polskich warunkach klimatycznych chłód i deszcz mogą nas zaskoczyć właściwie o każdej porze roku. W dodatku miesięcy z pogodą niesprzyjającą nie tylko spacerom, ale i grze w piłkę jest więcej niż tych upalnych i pogodnych. By nie ograniczać występów na świeżym powietrzu jedynie do późnej wiosny i wakacji, trzeba być gotowym na załamania pogody i obniżki temperatury. Zabezpieczyć pomogą się kurtki. Adidas jest jednym z czołowych producentów, oferujących odzież pozwalającą nie tylko dotrzeć na trening w komfortowych warunkach, ale też zachować ciepło w czasie gry – materiał chroni przed deszczem, wiatrem i zimnem.

Rękawice

To obowiązkowy element wyposażenia każdego bramkarza. Najważniejsze są umiejętności, ale wysokiej klasy rękawice pomogą obronić mocne strzały. Odpowiednio dobrany materiał powinien ułatwić amortyzację i łapanie piłki, by nie wyślizgiwała się z rąk w czasie interwencji. Przy wyborze rękawic trzeba zwrócić uwagę na ich rozmiar i krój – powinny być dobrze dopasowane do dłoni – ale też na rodzaj pianki, z jakiej zostały wykonane. Sprawdzonym rozwiązaniem, z którego korzystają najlepsi bramkarze świata, są rękawice bramkarskie Nike, dostępne w wielu modelach i kolorach.

Torby

Buty, kurtka, rękawice – gdzieś to trzeba zapakować. Przewożenie piłkarskiego sprzętu czasami nastręcza nieco trudności. Warto więc zaopatrzyć się w torbę, dzięki której nie pobrudzimy samochodu zabłoconymi butami. Torba powinna być pojemna, przydadzą się w niej też przegrody na drobniejsze przedmioty. Dobrze, gdy jej dół jest wykonany z usztywnionego i wodoodpornego materiału, by bez obaw można było postawić ją na każdym podłożu, Odpowiednim wyborem będą torby Nike, dostępne w kilku wariantach.

Ochraniacze

Bez nich nikt nie zostanie wpuszczony na boisko, nawet w amatorskich rozgrywkach, ale używają ich także największe gwiazdy. Niektórzy starają się ich unikać jak ognia, ale gra w popularnych “deskach” znacznie zwiększa bezpieczeństwo na boisku. Prawidłowo dobrane ochraniacze chronią nie tylko piszczele. Na rynku dostępne są modele, które pomagają również zadbać o kostki, zmniejszając ryzyko skręceń i zwichnięć stawu skokowego. Ochraniacze należy dobrać tak, by nie krępowały ruchów na boisku, dlatego profesjonaliści często wybierają modele wykonane z lekkich materiałów.

Categories: Bez kategorii