Kończące się wakacje, oznaczają przygotowania do kolejnego roku szkolnego. Niezależnie od tego, czy nasze dziecko jest na etapie podstawówki czy może liceum, w obu przypadkach musimy zapewnić mu zmienne obuwie. Uczniowie spędzają w szkole jedną trzecią swojego dnia. Dlatego też, bardzo ważne jest jakie buty będzie nosiło. Zależy od tego nie tylko jego komfort, ale i rozwój stóp a także bezpieczeństwo. Najważniejsze, aby były wygodne i antypoślizgowe.

Jakich butów unikać?

  1. Po pierwsze, wszelkiego rodzaju odkryte buty, typu klapki czy sandałki, nie mają zastosowania na szkolnych korytarzach. Są przewiewne, jednak rok szkolny trwa w okresie jesieni, zimy i wiosny, więc nie będą odpowiednie do chodzenia po korytarzach, które często nie są zbyt dobrze ogrzewane. Ponadto chodzenie czy bieganie w klapkach, nie jest zbyt bezpieczne dla dziecka.
  2. Buty na obcasach, koturnach czy szpilkach, powinny zostać skreślone już na samym początku. Klasa nie jest odpowiednim miejscem na noszenie tego typu obuwia, ponadto są bardzo niezdrowe dla kręgosłupa i stóp. Modne trampki converse powinny zadowolić każdą młodą fashionistkę.
  3. Wszelkiego rodzaju gumowe, nieprzepuszczające powietrza buty są najgorszym wyborem dla dziecka, które będzie kilka godzin dziennie spędzać w zamkniętym pomieszczeniu. Postawmy raczej na buty, w których stopy będą mogły oddychać.
  4. Buty w mocnych kolorach, wzorzyste i bogato zdobione, nie będą dobrym pomysłem, ponieważ bardzo szybko mogą wyblaknąć, zniszczyć się czy przestać być “modne” i będziemy zmuszeni do zakupu nowej pary obuwia.

Buty na lekcję wychowania fizycznego

W tym wypadku, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na parę aspektów. Po pierwsze, bezpieczeństwo. Buty, w których dziecko będzie ćwiczyło na sali gimnastycznej lub boisku, powinny być usztywnione i zabezpieczać przed ewentualną kontuzją. Bardzo istotna jest tutaj podeszwa. Dobrze, aby odciążała układ ruchowy podczas skoków czy biegania. Powinna być również całkowicie antypoślizgowa. Wszystkie wymienione cechy posiadają buty sportowe znanych marek, jak np. new balance czy skechers. Możemy wybierać spośród przeróżnych modeli i dopasować odpowiednie do stóp naszego dziecka.

Buty do klasy

W przypadku tego typu butów, nie musimy stosować się do aż tylu zasad, ale nie powinien to być także przypadkowy wybór. Czy więc muszą charakteryzować się trampki na zmianę?

  1. Po pierwsze, przewiewne. Siedzenie przez kilka godzin dziennie w jednych butach męczy stopy. Jeśli postawimy na przepuszczający materiał, będziemy mieć pewność że dziecko będzie czuło się komfortowo.
  2. Po drugie, stabilna podeszwa. Najbezpieczniejsze i najwygodniejsze będą buty z gumową podeszwą, która jest antypoślizgowa i dobrze trzyma stopę.
  3. Po trzecie, uniwersalne i stylowe. Obuwie, które kupujemy do noszenia w szkole, powinno pasować fasonem do stylu ubrań, w jakich nasze dziecko najczęściej chodzi. Niektórym dziewczynkom mogą na przykład nie odpowiadać sportowe buty. W takim wypadku możemy poszukać wygodnych balerinek z gumową podeszwą.

Wszystkie powyższe cechy posiadają modne i kultowe już trampki converse, sportowe buty new balance czy skechers. Mają bardzo szeroką ofertę, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Categories: Bez kategorii